CO.B.A.L.M. Idro

Water Jet Machine

Centrum obróbcze do cięcia strumieniem wody z 3 interpolowanymi i sterowanymi osiami (X-Y-Z). Obróbka materiałów miękkich z samą wodą oraz materiałów twardych takich jak szkło, kamienie, stal z użyciem materiału ściernego typu krzemionka. Maszyna składa się z konstrukcji mostowej poruszającej się po ramie podstawy, napędzanej 2 silnikami bezszczotkowymi w konfiguracji bramowej.
Ruch ślizgowy, zarówno na belce, jak i ramie podstawy, odbywa się na liniowych prowadnicach kulkowych, wyposażonych w 4 punkty styku i chronionych mieszkiem. Ruch odbywa się na precyzyjnie pochylonych zębatkach, napędzanych silnikami bezszczotkowymi.
Zbiornik wody jest całkowicie wykonany ze stali nierdzewnej i niezależny od podstawy ramy. Ruszt podtrzymujący obrabiany materiał składa się z dużych płyt umieszczonych pionowo w pozycji grzebieniowej, w które wkładane są wymienne blachy ocynkowane. Wzmacniacz KMT, wzmacniacz wysokiego ciśnienia STREAMLINE, zaprojektowany z myślą o łatwej obsłudze i redukcji kosztów eksploatacji.
System zarządzania ścierniwem KMT (głowica tnąca ACTIVE AUTOLINE, system przenoszenia i przechowywania ścierniwa ABRALINE III, zasilanie układu sterowania przepływem ścierniwa FEEDLINE III).