BIDESE-QTEQ QMW 4000

Nowa maszyna jednolinowa QMW 4000
Wielką zaletą nowej JEDNOLINY QMW 4000 jest jej duża stabilność. Jest wykonana z dobrze dopasowanej, matowej struktury. Prowadnice przesuwne są obrabiane maszynowo w celu uzyskania maksymalnej precyzji cięcia.
Nowa Jednolina QMW 4000 została zaprojektowana z układem pierścieniowym przenoszonym przez dwa główne koła pasowe o średnicy ponad 2 metry, aby zminimalizować naprężenie drutu.
Dzięki dwóm rolkom o dużej średnicy, żywotność drutów wydłuża się jeszcze bardziej co w rezultacie optymalizuje wydajności cięcia. Wysoka precyzja cięcia jest gwarantowana przez specjalne koła pasowe do napędzania drutu diamentowego.
Jednolina QMW 4000 może być stosowana do produkcji płyt o różnej grubości w sposób całkowicie autonomiczny, dzięki automatycznemu ruchowi wózka blokowego i urządzeniu do otwierania płyt podczas fazy podnoszenia drutu na końcu każdego cięcia. Ustawienie grubości jest szybkie i łatwe za pomocą panelu sterowania z ekranem dotykowym. Ogromną zaletą jest optymalizacja grubości płyt w zależności od średnicy drutu (9 – 8,5 – 7,3 – 6,3 – 5, 3 – 4,3 mm), umożliwiająca odzyskiwanie kamienia.
Jednolina QMW 4000 jest wyposażona w pneumatyczne napinanie drutu o wysokiej skuteczności i niezawodności, oferuje inne ważne zalety, takie jak unikanie typowych problemów z owalizacją, odchyleniem cięcia i zerwaniem drutu diamentowego. Napinanie pneumatyczne eliminuje konieczność konserwacji, a ma także pozytywny wpływ na środowisko ze względu na braku oleju.